Největší aktuální nabídka práce z ČR i zahraničí

Promo akce

O serveru TIP-PRACE.cz

Server TIP-PRACE.cz patří již mnoho let mezi nejvýznamnější servery nabídek práce a životopisů v České republice. Na serveru se nachází tísíce nabídek práce a desetitisíce aktualizovaných životopisů. Inzerci nabídek práce od serveru TIP-PRACE.cz automaticky přebírá mnoho dalších serverů nabídek práce, včetně mezinárodních vyhledávačů nabídek práce. Provoz serveru byl zahájen již v roce 2004. Server je zaměřen na veškeré seriózní nabídky práce, není úzce specializován na určitý obor nebo region. Nabídky práce podvodného nebo nepoctivého charakteru jsou na serveru TIP-PRACE.cz vyloučeny. Každá nabídka práce je pečlivě kontrolována administrátory.

 

Uchazeči o zaměstnání mohou bezplatně prohlížet inzeráty nabídek práce a především mohou bezplatně vložit svůj životopis.

 

Poradna práce

Smí mi zaměstnavatel určovat termín dovolené?

Každý z nás se těší na dovolenou a je pro nás velmi důležité, kdy ji čerpáme. Většinou chceme trávit dovolenou s rodinou, příbuznými a přáteli, kdy nám to nejvíce vyhovuje. Musí zaměstnavatel vyhovět našim požadavkům, anebo může určit dovolenou tak, jak se mu zlíbí?

Může vás zaměstnavatel sledovat v práci kamerou?

Zákoník práce uvádí, že zaměstnavatel nesmí bez závažného důvodu, který spočívá ve zvláštní povaze jeho činnosti, narušovat soukromí zaměstnance, a to ať už se jedná o odposlech, záznam telefonických hovorů zaměstnanců, kontrolu jejich e-mailů či pošty anebo třeba o provoz kamerového systému.

Na druhou stranu má ale zaměstnavatel v případě závažného důvodu právo do soukromí zaměstnance zasáhnout a výše uvedené kontroly zavést. A to za předpokladu, že bude zaměstnance předem informovat o rozsahu kontroly a o způsobech jejího provádění.

Práce přesčas na zkrácený úvazek

Týdenní pracovní doba je stanovena v délce 40 hodin týdně (pro jednosměnný pracovní režim). Zaměstnanec a zaměstnavatel si však mohou sjednat tzv. kratší pracovní dobu – v takovém případě zaměstnanci přísluší mzda odpovídající sjednané kratší pracovní době.

Prací přesčas se obecně rozumí jakákoli práce zaměstnance konaná na příkaz nebo se souhlasem zaměstnavatele, vykonávaná mimo rámec stanoveného rozvrhu směn a nad zákoníkem práce stanovenou týdenní pracovní dobu.