Největší aktuální nabídka práce z ČR i zahraničí

Promo akce

Úřady práce v ČR

Úřad práce - Úřady práce v České republice. Úřady práce a jejich pracoviště v Čechách a na Moravě, volná pracovní místa - nabídky práce. Vyberte si Úřad práce podle místa svého bydliště.

Úřady práce pro
Prahu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Úřady práce pro
Jihomoravský kraj

Úřady práce pro
Jihočeský kraj

 

 

 

 

 

Úřady práce pro
kraj Vysořina

 

 

Úřady práce pro
Karlovarský kraj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Úřady práce pro
Liberecký kraj

 

 

 

 

 

 

Úřady práce pro
Pardubický kraj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Úřady práce pro
Plzeňský kraj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Úřady práce pro
Ústecký kraj

   

 

Poradna práce

Smí mi zaměstnavatel určovat termín dovolené?

Každý z nás se těší na dovolenou a je pro nás velmi důležité, kdy ji čerpáme. Většinou chceme trávit dovolenou s rodinou, příbuznými a přáteli, kdy nám to nejvíce vyhovuje. Musí zaměstnavatel vyhovět našim požadavkům, anebo může určit dovolenou tak, jak se mu zlíbí?

Může vás zaměstnavatel sledovat v práci kamerou?

Zákoník práce uvádí, že zaměstnavatel nesmí bez závažného důvodu, který spočívá ve zvláštní povaze jeho činnosti, narušovat soukromí zaměstnance, a to ať už se jedná o odposlech, záznam telefonických hovorů zaměstnanců, kontrolu jejich e-mailů či pošty anebo třeba o provoz kamerového systému.

Na druhou stranu má ale zaměstnavatel v případě závažného důvodu právo do soukromí zaměstnance zasáhnout a výše uvedené kontroly zavést. A to za předpokladu, že bude zaměstnance předem informovat o rozsahu kontroly a o způsobech jejího provádění.

Práce přesčas na zkrácený úvazek

Týdenní pracovní doba je stanovena v délce 40 hodin týdně (pro jednosměnný pracovní režim). Zaměstnanec a zaměstnavatel si však mohou sjednat tzv. kratší pracovní dobu – v takovém případě zaměstnanci přísluší mzda odpovídající sjednané kratší pracovní době.

Prací přesčas se obecně rozumí jakákoli práce zaměstnance konaná na příkaz nebo se souhlasem zaměstnavatele, vykonávaná mimo rámec stanoveného rozvrhu směn a nad zákoníkem práce stanovenou týdenní pracovní dobu.